Najnovšie recenzie zo sekcie Domáce pekárne

Pridané: 2. júla 2015

Zakúpený v Alza.sk

zatiaľ spokojnosľ

Anonym Anonym

Pridané: 23. júna 2015

• jednoduché ovládanie (vhodné aj pre starších ľudí)
  • zvuková signalizácia
  • odložený štart
  • okrem chleba si v nej môžete zapiecť napr. zeleninu či vymiešať cesto na koláč či pizzu
  • všetko urobí za vás, stačí "nahádzať" ingrediencie
  • je hlučná - počas miesenia
  • občas necháva (malú) nevymiešanú časť cesta na okrajoch nádoby
  • do chlebu sa vám zapečie lopatka na miesenie, občas sa podarí, že zostane v nádobe a nie v chlebe :)
  • horšia údržba vo vnútri pekárne
  • nemožnosť manuálneho prenastavenia programov
  • niektoré programy nie sú moc dobre naprogramované- zamiešajú cesto tesne pred pečením a chlieb potom spľasne
  • prevedenie plast, nielenže vypadá lacno, ale aj materiál, z kt. je vyrobená nie je príliš kvalitný
  • potrebuje dobrý podstavec, resp. pevnú plochu pod sebou, najlepšie kuchynská linka alebo naozaj pevný stôl - má totiž tendencie pri miešaní triasť sa

Pretože som študentka, tak som si zvolila lacnejšiu alternatívu pekárne. Pekáreň vám poslúži dobre, stačí ju trošku spoznať, oskúšať si programy, ktoré ponúka a dá sa v nej upiecť veľmi chutný chlieb. A nie len ten. Dokonca som v nej zapekala i baklažán (nakoľko nemáme na byte funkčnú rúru). Chlieb pečiem už zásadne iba na jednom programe a tým je Rapid, kôrku nastavím na dark ale v polovici teda zhruba 1.04 pred koncom programu vypnem a nastavím bake only - teda iba pečenie. Robím tak preto, lebo program tesne pred pečením ešte raz cesto premieša a chlieb potom spľasne. Požívam ju 1-2x do týždňa, pečiem 750g chlieb a jeme ho dvaja. Robím tak zopár mesiacov a zatiaľ funguje pekáreň bez závady. (Trochu pomimo: dajte prednosť viacerým kvalitným múkam pred kupovanými zmesami a nebojte sa ich zmiešať, nie len, že to vychádza v konečnom dôsledku lacnejšie ale i zdravšie :) Takže, ak to mám zhrnúť, ak nemáte peniaze nazvyš, kúpte si ju, dá sa s ňou pracovať celkom pekne, ale chce to zvyk. Ak máte 30 eur naviac, nešetrite, ono sa vám to potom odrazí na technickej kvalite daného výrobku. Bude iste viac priateľský pre užívateľa. Ale inak komplexne je domáca pekáreň chytrý pomocník ak nemáte čas a chcete kvalitný chlieb. A naviac viete, aké suroviny do chleba dávate :) Tak príjemný deň a dobré rozhodnutia želám!

Unold 68511

Unold 68511

Overený zákazník golias.sk Overený zákazník

Pridané: 20. júna 2015

Zakúpený v golias.sk

• super pekáreň, chlieb je úžasný

spokojnosť

Pridané: 17. júna 2015

Zakúpený v MALL.SK

• Zapnutie svetla a konrola procesu miesenia či kysnutia a pečenia.
  • program rapid pre chleba hotovy do 58 min. Super
  • pekný dizajn
  • Zlé pozorovacie uhly displeja.

Jednoznačne výborný výrobok až na ten špatne čitateľný displej.
Často pekáreň používam hlavne na miesenie a kysnutie cesta a bez pekárne si to už v kuchyni neviem predstavit.! Je to naša druhá pekáreň. Tá prvá bola obyčajná neznačková kupovaná ešte za koruny a funguje doteraz, ale už sa uvoľňuje nepriľnavý povrch nádoby a tiež su niekedy problémy s hákom. Uvidíme ako dlho nám pofrčí Kenwood. Zatiaľ spokojnosť veľká.

Bravo B 4262

Bravo B 4262

Overený zákazník Nel Overený zákazník

Pridané: 15. júna 2015

Zakúpený v Nel

• Jednoduchá obsluha.
  • Dobre sa čistí.
  • Chlieb chutí ako od babičky.

Tento produkt vrelo odporúčam. Vždy som túžila po chutnom a zdravom chlebíku a táto pekárnička mi to umožnila. Môžem do chleba dať múku akú chcem, rôzne semienka, no pochúťka!!! Deti i manžel sú nadmieru spokojní.

Overený zákazník DATART.sk Overený zákazník

Pridané: 15. júna 2015

Zakúpený v DATART.sk

• Mám ho len krátko,ale som maximálne spokojná.chlebík chrumkavý voňavučký.Skúšala som aj vianočku,bola výborná.

Odporúčam.

Pridané: 8. júna 2015

Zakúpený v MALL.SK

zo začiatku ma zmiatlo, že chvíľu sa nič nedialo, ale potom som zistila, že temperuje suroviny. Vymiešalo perfektné cesto na buchty a upiekla so aj výborný chlebík. Treba dať pozor, aby boli dobre založené hnetacie háky

Pridané: 4. júna 2015

Zakúpený v HEJ.sk

• vybrala som ju podľa veľa dobrých recenzií a nesklamala som sa

som rada, že som si ju kúpila, spríjemňuje život svojimi
výrobkami samozrejme s mojou pomocou, rozvoniava celé okolie a rodina si pochvaľuje koláčiky a chutný chlebík

Kenwood BM 250

Kenwood BM 250

Pridané: 18. mája 2015

• Robí čo má
  • kratšie a rýchle programy neponukajú očakávanú kvalitu chleba. 3 hodinový režim je vynikajúcí.

Som spokojná

Pridané: 13. mája 2015

Zakúpený v HEJ.sk

• dobre sa nastavuje program, ktorý si chcem vybrať na pečenie, ide potichu ani som nevedela že ju mám zapnutú a chlebík bol dobrý.
  • mohla byť trocha menšia

som spokojná

Tefal PF 311 E38

Tefal PF 311 E38

Pridané: 3. mája 2015

Zakúpený v MALL.SK

Som veľmi spokojný s tovarom.

Pridané: 17. apríla 2015

• ľahká obsluha
  • kladné odporúčania užívateľov
  • možnosť výroby bagiet

- produkt mi odporučila známa
- užívateľská príručka je prehľadná - jadnoduché nastavenia
- piekla som zatiaľ len chlieb - bol dobre prepečený, s chrumkavou kôrkou, mňamka
- odporúčam

GORENJE BM 1400

GORENJE BM 1400

Pridané: 13. apríla 2015

Zakúpený v HEJ.sk

• pekný dizajn, super, že má aj dvoj komoru, mozem zamiesiť naraz rozne cesto,
  • ešte sme nevyskusali vsetky funkcie, ale budem zvedava aké dzemy robi
  • zatial nemám nič, okrem toho, že ked sa zamyká furt pípa a dost dlho...
  • a ešte asi to, ze v noci nemozeme nechat ist, lebo je dost hlučný

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Gorenje BM 900 AL

Overený zákazník NAY Elektrodom Overený zákazník

Pridané: 11. apríla 2015

Zakúpený v NAY Elektrodom

• pekný dizajn, aj dobré výsledky pri pečení
  • zatiaľ nič

čítala som o pekárničke, že vyhrala v nejakom teste, tak asi nebude najhoršia. Vyzerá veľmi dobre. A pečenie sa zatiaľ darí.

Panasonic SD-2500WXE

Panasonic SD-2500WXE

Overený zákazník DATART.sk Overený zákazník

Pridané: 10. apríla 2015

Zakúpený v DATART.sk

som spokojný, pečie veľmi dobre

Kenwood BM 900

• Optimálna váha zariadenia
  • Jednoduché ovládanie
  • Dostatočný počet programov
  • Dve lopatky na miesenie
  • Jednoduché vyberanie a vkladanie vnútornej nádoby
  • Hlasnejší zvuk pri miesení, najmä ak náhodou stojí na krivom, či úplne nestabilnom povrchu. Preverí aspoň, či máte linku prípadne stôl v rovine :D
  • Vzhľadom na to, že bývam v rodinnom dome je hluk pri miesení ako aj pípanie pri požiadavke na dávkovanie semienok, či pri skončení programu hlasnejší, čo mne osobne vyhovuje, avšak v byte to môže byť príliš hlasné.
  • Prvé dve tri pečenia boli bojové. Pekáreň sa musí "vypiecť" takže smrdí špirála a chlieb, či iné pečivo môže byť viac splasňutejšie.

Domáca pekáreň sa hodí pre začiatočníkov ale aj skúsenejších "pekárov".
Návod na obsluhu je jednoduchý. Priložený podrobný popis ako aj iné triky a či upozornenia spolu s odmerkou na tekutiny a sypané zložky navedú úplného začiatočníka, či pripomenú každému kto už predtým domácu pekáreň používal ako postupovať bez zbytočného stresu či prípadného siahodlhého hľadania na internete.
Pomocou sú i recepty, ktoré sa v manuály nachádzali, takže po prevzatí produktu vám nič nebráni ihneď ho vyskúšať.
Chlieb ako aj iné výrobky z domácej pekárne boli vynikajúco vymiesené a dobre upečené.
Pre výber tejto pekárne ma oslovil nielen jej dizajn, ktorý štylisticky prepája biely plast a podobou antikoru, ale aj to, že pekáreň má dva háky na miesenie, ktoré sa veľmi ľahko nasúvajú a vyberajú. Zároveň zaručujú veľmi dobré vymiesenie cesta a to nie len chlebového, ale aj na vianočku, či iné.
Množstvo programov je dostatočné a vyzdvihujem i možnosť odloženého štartu na 15 hodín.
Cena za ktorú som pekárničku kúpila sa skôr nachádza v lacnejšie cenovej množine, avšak produkt svojou kvalitou ju mnohonásobne prekračuje. Som s ňou veľmi spokojná a príjemne prekvapená jej výkonnosťou.
Teším sa vždy na výtvor, ktorý vytiahnem a chuť - hoci závisí vždy od surovín použitých v jednotlivých receptoch je vždy výnimočná.

Pridané: 28. marca 2015

Zakúpený v MALL.SK

• S pekárničkou Moulinex som spokojná.
  • Po prvých pekárskych pokusoch som si nadávala, že sú to vyhodené peniaze. Našla som však dobrý recept, sama si ho prispôsobila a teraz už neľutujem kúpu. Schválne som si dala recenziu poslať až o mesiac, pretože týždeň je málo času na vyskúšanie.

Zatiaľ pečiem len celozrný chlieb, v podstate mi išlo len o ten. Zo začiatku boli moje pekárske pokusy len chutné, no teraz som našla dobrý recept a môj chlebík je aj pekný aj chutný. Treba len skúšať a nevzdávať to. Mojim chlapcom chlebík náramne chutí, nestihne ani vychladnúť a polovica je zjedená.
Pripájam svoj osvedčený recept, snáď niekomu pomôže. Suroviny pridávam v takom poradí, ako píšem.

- 550 ml teplej vody
- 350 g celozrnej hladkej múky
- 350 g hladkej múky
- kopcovitá káv. lyžička soli
- polievk. lyžica jablčný ocot
- 1,5 kav. lyžička sušeného droždia
- rôzne semiačka (sézamové, ľanové, slnečnicové) ja dávam všetky
- zvyknem pridať ešte za 2 lyžice otrúb (kúpite v zdravej výžive) - ak nemáte, nič sa nedeje
- 1 káv. lyž. mletej rasce

Pekáreň nastavím na program 6 - celozrný chlieb. Váha chleba nastavím 750 g, kôrku nastavím na 1, skúšala som piecť aj s hrubšou kôrkou č.2, no pre mňa bola až príliš tvrdá.

Pamätám si ešte časy, keď moja mamka piekla chleba. V niektorých receptoch na nete bolo aj mlieko, olej a cukor. Ja viem, že toto sa do chleba nikdy nepridávalo a preto sa mi prvé chlebíky nedarili. Cukor aj napriek tomu, že len 1 káv. lyžička - ja som ho cítila. Dáva sa len kvôli kysnutiu, no vykysne aj bez neho.
Cez noc nedávam piecť, pretože: Keď pekárnička cesto vymiesi a nakysne, hnetacie lopatky z cesta vyberám, lebo ak sa do chleba zapečú, tak je problém vybrať ho z formy. No nevyberám ich skôr ako prebehne druhá fáza hnetenia - to je asi keď na displai ukazuje zvyšný čas 1.40 hod. S priloženým háčikom to nie je problém. Cesto ešte nakysne a piecť začína, keď na displai ukazuje zvyšný čas 1,00.
Po upečení položím formu na lopárik, zatočím s hnetacími šrubkami a chlebík sa pekne vyberie z formy. Tak ešte horúci ho potriem vodou, do ktorej som pridala trochu soli a chlieb zabalím do čistej, najlepšie ľanovej utierky.

Moulinex OW 611831

Moulinex OW 611831

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Pridané: 25. marca 2015

Zakúpený v Alza.sk

• doteraz sme upkieli asi 10 druhov chleba, bagety aj kaiserky
  • maximalna spokojnost s pekarnou, vyborny produkt
  • vyskusali sme hotove chlebove zmesy aj vlastne recepty s vybornym vysledkom
  • niet nad vonu peceneho chleba v dome
  • vo faze miesenia je trochu hlucny, moze byt problem, ked odkladate start na noc
  • ziadne problemy funkcnosti

plne doporucujeme produkt, zatial splnil vsetky nase ocakavania

Zobrazujem 441 - 460 zo 500 recenzií 1...21 22 [ 23 ] 24 25